PRO VAŠI BEZPEČNOST

O projektu

Internetová stránka IPcameras je nezávislý projekt, zabývající se elektronickou bezpečností. Budeme zde publikovat novinky, testy, návody, příklady užití a další zajímavosti z oblasti video dohledových systémů, elektronického zabezpečení objektů a elektronické požární signalizace.

Naším cílem je uživatelům nabídnout seznámení se s nejmodernějšími trendy v bezpečnostních technologiích a možnost nezávislého pohledu, který může pomoci při zorientování se v problematice kamerových systémů nebo poplachových zabezpečovacích a tísňových systémů.

Pokud se rozhodujete mezi různými výrobky, ať už top modely, výrobky střední třídy, ekonomickými modely, start-up modely nebo DYI řešením, určitě zde naleznete odpovědi na Vaše otázky týkající se kvality obrazu nebo mechanického provedení. Pomůžeme vám vybrat řešení, které je pro vás nejvhodnější.

Kdo jsme
Jsme tým odborníků, zabývající se již řadu let elektronickou bezpečností a normativou a rádi bychom se s vámi podělili o naše zkušenosti. Naší výhodou je nezávislost na konkrétním výrobci, naše testy nejsou tedy upraveny ve prospěch některého výrobku.

Kde a jak testujeme
Naše testy jsou prováděny v "laboratorním" prostředí, všechny kamery mají tedy stejné světelné podmínky. Testy jsou vždy prováděny v továrním nastavení kamery. Pokud je některý parametr nastaven odlišně od továrního nastavení je to u daného testu uvedeno. U kamer testujeme kvalitu objektivu, citlivost kamery v noci, dynamiku kamery, jak si kamera poradí s protisvětlem, mechanické vlastnosti kamery apod.

Co na webu naleznete
Na webu dříve nebo později naleznete:

  • testy kamer a jiných zařízení
  • novinky z oboru elektronické bezpečnosti
  • příklady užití
  • návody
  • diskuzní fórum
  • bezpečnostní přúručku a prevenci kriminality
  • zákony a normy